Javë shkarkimesh, pas Eusebio Di Francesco shkarkohet dhe trajneri tjetër i Serie A

Leonardo Semplici, nuk do të jetë më trajeri i Cagliari. Ai është shkarkuar për shkak të rezultave të dobëta në Serie A.

Ndërkohë, klubi i Serie A sipas SportItalia nuk ka pritur shumë dhe Walter Mazzari i cili është i pa punë prej një viti pritet të marri drejtimin e skuadrës.

Ndërkohë, vetëm pak orë Verona shkrkoi trajnerin Eusebio di Francesko për shkak të rezultateve të dobëta. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cagliari Calcio (@cagliaricalcio)


Shtuar 14.09.2021 17:37