Jahti i ri i McGregor është mahnitës, nuk do ta besoni çmimin e tij (FOTO LAJM)

Conor McGregor, i cili shpesh herë ka qënë në rendin e ditës jo vetëm për performancën e tij në ring por edhe për deklaratat e tij, së fundmi është dhe një herë në titujt kryesorë.

Dhe këtë herë bëhet fjalë për jahtin e tij të ndërtuar me porosi nga Lamborghini.

Fotot e jahtit gjigand janë befasuese.

Gjatësia e jahtit, e ndërtuar nga Lamborghini, është saktësisht 19 metra.

Kompania The Tecnomar projektoi dhe ndërtoi jaht posaçërisht për boksierin e famshëm.

Ky jaht privat madhështor i kushtoi boksierit 2.6 milion paund.

Ndoshta për shumë kjo shifër është shumë e lartë por McGregor nuk është shqetësuar për çmimin, pasi sipas revistës Forbes pasuria e tij në vitin 2020 ishte 48 milion dollarë.


Shtuar 21.07.2021 15:23