Italia në finale, Donnarumma: Nuk mund ta përshkruaj këtë ndjenjë

Portieri i Italisë, Gianluigi Donnarumma ka reaguar pas fitores ndaj Spanjës.

Italiani arriti të ndal gjuajtjet në 11-metërsh duke i ndihmuar “Azzurëve” të kualifikohen në finale.

Pas ndeshjes, Donnarumma nuk mundi t’i ndalte lotët.

“Ishte e gjitha brenda një momenti, nuk është e lehtë, por ia dolëm. E pamundur të tregojë ndjenjën, dua të shijojë këtë fitore me bashkëlojtarët dhe ne ia dedikojmë Spinazzolas, na dërgoi video para ndeshjes”.

Por, ai studio penalltitë e Spanjës?

“Ne shohim të gjitha me trajnerët e portierëve dhe është pak instinkti gjithashtu. Shikova gjithçka gjatë ndeshjes dhe momentin para penalltisë. Sirigu bisedoi me mua para gjuajtjeve, por nuk mund të tregojë çfarë më tha, është top lojtar dhe person i mirë”.

“Është e pabesueshme. Isha i qetë sepse e dija që mund të ndihmoja skuadrën”.

“Kombëtarja ishte fantastike, i falënderoi të gjithë, i jepem të gjitha dhe tani duhet finalen që ta realizojmë ëndrrën”.

“Spanja është shumë e fortë, por Italia ka zemër të madhe, ne asnjëherë nuk dorëzohemi dhe do shohim sepse u zhgënjyem në fund, por Spanja meriton shumë sepse na shkaktuan shumë probleme”, deklaroi ai.

Italia në finale, do përballet me fituesin e takimit Angli – Danimarkë.


Shtuar 7.07.2021 09:17