Ishte në superformë, Osimhen merr lajmin që nuk do ta priste kurrë

Victor Osimhen i thotë stop futbollit për të paktën 3 muaj, raporton SportMediaset.

Duke llogaritur tre muaj të plotë, rikthimi do të bëhej në Cagliari-Napoli më 20 shkurt, ndeshje që është pjesë e ndeshjes së kthimit kundër Interit (13 shkurt) dhe ndeshjeve kundër Lazios (27 shkurt) dhe Milanit (6 mars). Spalletti, para deklaratës zyrtare, kishte thënë se kishte besim në një rikthim më 19 dhjetor, kundër Milanit, por tani kjo shpresë duket më shumë si një mrekulli.

Sulmuesi kishte fraktuar mollëzën e majtë dhe operimi shkoi me sukses.

Një lajm i keq për Napolin që këtë sezon kryeson Serie A dhe lufton për titulli e Serie A. /albeu.com/


Shtuar 23.11.2021 17:16