Interi siguron kalimin e grupeve të Champions pas një dekade

Pas fitores së Real Madridit ndaj Sheriff Tiraspol, Interi ka festuar kalimin në raundin e 1/16 të Ligës së Kampionëve.

“Zikaltërit” mposhtën Shakhtarin me rezultatin e pastër 2-0 dhe më pas prisnin Realin që në Moldavi të dilte me fitore ose barazim.

Interi tashmë është në fazën tjetër të Champions për herë të parë që nga sezoni 20211-2012. /albeu.com


Shtuar 25.11.2021 10:21