Interi në pamjet e Fondit të Investimeve Publike të Arabisë Saudite

Gjithçka është e trazuar nga ana e Interit. Pas dy humbjeve të fundit radhazi, në kampionat dhe më pas në Champions, italianët po duken të zymtë. Dhe një kryeqytet i ri së shpejti mund të ndryshojë të ardhmen e Nerazzurrëve.

Sipas kanalit televiziv Sportitalia, pronarët aktualë të klubit janë në “negociatat e avancuara” me fondin saudit PIF (tashmë pronar i Newcastle) si pjesë e një projekti të mundshëm marrjeje.

Oferta në tryezë do të ishte midis 1.2 dhe 1.4 miliardë euro dhe “disa profesionistë ishin tashmë në operacion në Milano, duke punuar për ta realizuar atë”.

Aktualisht në pronësi të kompanisë kineze Suning, Interi mund të shohë një investitor të ri. /albeu.com/