Interi i bashkohet modës së “agjentëve të lirë”

Prej disa kohësh, është gjithnjë e më e zakonshme që lojtarët të refuzojnë të rinovojnë dhe të kërkojnë të largohen me kosto zero, kur të vijë koha. Interi po i bashkohet trendit të ‘agjentëve të lirë’ dhe dërgesat do të jenë plot tension nga janari në qershor.

Lista e futbollistëve të dëshirueshëm për të negociuar është e gjatë, por ka disa që janë në radarin e Neroazurro-s , sipas ‘La Gazzetta dello Sport’.

André Onana e merr veten si të mirëqenë , pasi ka një marrëveshje verbale, por nuk do të jetë i vetmi. Ginter (qendërmbrojtësi i Gladbach), Corona (mesfushori i Portos), Lacazette (sulmues i Arsenalit) dhe Insigne ( anësori i Napolit) janë për pëlqimin e bordit sportiv të udhëhequr nga Beppe Marotta.

Italiani ka vendosur tashmë një politikë të ngjashme në kohën e tij në Torino (Pogba, Pirlo …) e cila ishte shumë e suksesshme. A do të përsëritet në Milano). r.t/albeu.com


Shtuar 14.11.2021 17:20