Inter zyrtarizon largimin e Eriksen (VIDEO)

Inter ka komunikuar zyrtarisht në rrjetin social Instagram se Eriksen nuk është më një lojtar zikaltër.

Problemi në zemër nuk e lejon danezin të luajë në Itali sipas rregullave të Federatës. Flitet se Christian Eriksen mund të rikthehet tek njëri prej ish-ekipeve të tij si Odense, Ajax ose Tottenham.

Eriksen luajti për Interin në 60 ndeshje ku shënoi 8 gola dhe asistoi 3 herë.

Postimi i Inter-it:

“Edhe pse Interi dhe Christian Eriksen tani po ndahen, lidhja e tyre nuk do të prishet kurrë. Ne kemi mbledhur disa nga kujtimet nga koha e tij në Inter në këtë mesazh të veçantë: kohë të mira, kohë të vështira, gola, fitore dhe festime të Scudettos me tifozët jashtë San Siros.”/h.ll/albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inter 🏆🇮🇹 (@inter)


Shtuar 17.12.2021 15:14