Inter merr një fitore me vlerë, tashmë 1 pikë larg vendit të parë (VIDEO)

Inter ka marrë nje fitore sot ndaj Venecias me rezultatin 0-2.

Zikaltërit kanë dominuar totalisht lojën por kanë shënuar vetëm një gol në pjesën e parë me anë të Hakan Calhanoglu. Turku shënoi një supergol duke shuar shpresat e portierit kundërshtar. Loja ka qënë me shumë raste nga ekipi i Inzaghit por fati për të shënuar më shumë nuk ka qënë me ta.

Në fund të lojës Inter fiton një penallti e cila realizohet në gol nga Lautaro Martinez.

Gjithësesi, Interi ka marrë tre pikë me shumë vlerë duke u rënditur kështu e treta në tabelë me 31 pikë, vetëm me një pikë pas kryesuesëve, Napolit dhe Milan-it./h.ll/albeu.com


Shtuar 27.11.2021 22:39