Inter i magjepsur pas sulmuesit italian, Marotta dëshiron transferimin e tij

Gianluca Scamacca është në një formë spetakolare këtë sezon dhe për këtë gjë ka tërhequr vëmendjen e Inter-it.

Në 16 ndeshje sulmuesi 22-vjeçar ka realizuar 16 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola, por nuk janë vetëm golat për çka e kanë vënë në dukje talentin. Loja e tij gjithashtu ka magjepsur zikaltërit ku dhe Marotta tashmë ka kërkuar informacione për të.

Sassuolo është e gatshme ta shësë djaloshin por çmimi është pak i kripur për zikaltërit. Klubi i ka vendosur çmimin në 40 milion euro dhe për këtë shifër, Marotta po mendon ta huazojë me të drejtë blerje në fund të sezonit./h.ll/albeu.com


Shtuar 10.12.2021 16:27