Inter gjen fitoren e parë në Champions (VIDEO)

Interi ka fituar 3-1 kundër Sheriff Tiraspol për ndeshjen e grupit.

Edin Dzeko ishte i pari që shënoi  në minutën e 37’.

Por Sheriffi  barazoi rezultatin në fillim të pjesës së dytë në minutën e 52’ me golin e Sebastien Thill.

Megjithatë Reagimi i Arturo Vidal ishte i shpejtë duke realizuar në minutën e 58’ pas asistimit nga Dzeko.

Ndërkohë, golin e sigurisë e realizoi Stefan de Vrij 67’.

Pas kësaj fitoreje, Interi ngjitet në kuotën e katër pikëve, dy më pak se liderët Sheriff Tiraspol dhe Real Madrid. /albeu.com/


Shtuar 19.10.2021 23:23