Correa: Inter ekipi i duhur për mua

Intervistë e gjatë në Corriere dello Sport për Joaquin Correan , i cili nuk fshihet dhe tregon dëshirën e tij të madhe për këtë sezon: “Të fitoj Scudetton me Interin”.

Në fushë ai duket se ka qenë në Inter për një jetë. Cili është sekreti?

“Faleminderit për grupin. Kur njerëzit thanë se mund të vija në verë, shumë djem më shkruanin për të më bindur. Ishte një shtysë shtesë për të thënë po”.

Kush ju ka “torturuar” më shumë?

(Qesh) “Lautaro tashmë kur ishim bashkë në Kupën e Amerikës më tha se duhej të bashkohesha me të, pastaj Calha dhe Vidal filluan…”.

Le të imagjinojmë që edhe Inzaghi kishte një peshë të caktuar…

“Ishte një shtysë e tij shumë e rëndësishme. Unë kisha zgjidhje të tjera, por doja shumë të punoja përsëri me të. Ai është një trajner i madh, ai që të bën të ndihesh mirë. Në Lacio ai arriti rezultate të shkëlqyera dhe ndërtoi një grup shumë të bashkuar në të cilin të gjithë e dinin se çfarë mund të jepnin. Ai është një trajner ambicioz, perfekt për Interin”.

Nesër do të përballeni me Romën e plagosur nga nokauti dhe polemika e Bolonjës. Çfarë kundërshtari prisni?

“Një skuadër e fortë që ka lojtarë të rëndësishëm. Të mposhtim ata nuk do të jetë e lehtë, por unë mbetem i bindur se me armët tona mund t’i vëmë në vështirësi Giallorossi. Ne duhet të jemi të përqendruar dhe të luajmë si Inter “./h.ll/albeu.com

 


Shtuar 3.12.2021 08:34