Iniesta: Xavi është perfekt për Barçën

Andres Iniesta , ish-shoku i skuadrës së Xavit në Barcelonë, komentoi aventurën e re të Xavit.

“Xavi është perfekt për Barçën, ai i njeh mirë lojtarët dhe klubin. Ai është përgatitur mirë për këtë pozicion, kjo është gjëja,​​më e rëndësishme. Xavi nuk i përshtatet vetëm për atë që përfaqëson, por edhe për trajnerin që është bërë sot, i uroj gjithë fatin në botë, jam i bindur se do të bëjë mirë. Ka një entuziazëm të jashtëzakonshëm, shpresojmë që gjërat të shkojnë mirë. për të”, deklaroi ai për kanalet zyrtare të La Liga-s.

Iniesta foli edhe për derbin e nesërm të Barcelonës: “Ndeshja kundër Espanyolit është gjithmonë një ndeshje e veçantë për nga kuptimi, historia dhe rivaliteti mes dy skuadrave. Ata që janë rritur tek Barça e dinë se sa tension ka në këtë ndeshje. Do të jetë një ndeshje e shkëlqyer, aq më tepër sepse tifozët janë rikthyer në stadium”./h.ll/albeu.com

 


Shtuar 19.11.2021 15:25