“Infermieria” e Barcelonës e mbushur me qendërmbrojtës, De Jong opsion “emergjence”

Barcelona është duke kalur një krizë sa i përket dëmtimeve. Emra si Ronald Araujo, Jules Kounde, Andrea Christensen, por edhe Hector Bellerin, Frank Kessie dhe Memphis Depay nuk në dispozicion për Xavi-n.

Për pasojë Barcelona në këto momente ka mbetur pa shumë alternativa në mbrojte, me Pique dhe Garcia te vetëm në dispozicion.

Sipas Mundo Deportivo, Xavi sheh edhe Frenkie de Jong si opsion për prapavijën. Holandezi ka luajtur në këtë pozicion te Barcelona edhe gjatë sezonit të kaluar, por edhe në fazën parapërgatitore./albeu.com


koment