Icardi ka dy pretendentë në Serie A, nuk janë klube të mëdha

Mauro Icardi nuk u përfshi në skuadrën e PSG-së për ndeshjen hapëse të kampionatit francez për shkak të problemeve personale. Në të njëjtën kohë, zërat thonë në mënyrë aktive se sulmuesi argjentinas nuk është përfshirë në projektin e Christophe Galtier në Paris.

Në një të ardhme të parashikueshme, Mauro Icardi mund të rikthehet në Serinë A italiane. Sipas Calcio Mercato, dy klube po tregojnë interes për sulmuesin 29-vjeçar. Nuk bëhet fjalë për top klubet, por për Sampdoria dhe Monza. Icardi do të duhet të marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Ekspertët e portalit autoritar transfermarkt vlerësojnë Mauro Icardin në 22 milionë euro. /albeu.com/

Shtuar 6.08.2022 16:39

Tags: ,