Ibrahimoviç: Shpresoj të ndeshem përsëri ndaj Lukakut, kemi “hesape” për të larë

Intervistë e gjatë për  Zlatan Ibrahimovic në faqet e  Corriere della Sera . Sulmuesi i Milanit i  rikthehet episodeve të ndryshme të së shkuarës, përfshirë përplasjen me  Lukakun në  derbin eCoppa Italia të vitit të kaluar.

” Ai debaton fillimisht meRomagnolin , pastaj me Saelemaekers. Unë ndërhyj për të mbrojtur shokët e skuadrës dhe Lukaku më sulmon në një nivel personal. Për t’u shokuar. Megjithatë ne kishim qenë shokë skuadre në Mançester. Basti për kontrollin e tij të topit? Ishte një mënyrë për ta përmirësuar atë (qesh). Dhe gjithsesi, ai nuk e pranoi bastin. Lukaku ka një ego të madhe, është i bindur se është kampion dhe është vërtet i fortë. Por unë jam rritur në geto Malmoe , dhe kur dikush më futet poshtë me kokën ulur, unë i vendos në vendin e tyre. Kështu që e godita në pikën e tij të ëmbël, ritualet e mamasë. Dhe ai ka humbur kontrollin.

Edhe nëse më mbetet një dyshim mizor. Ne e humbëm atë derbi. Unë u ndëshkova me të kuq.  A doni të shihni se riti i Lukakut më bëri vërtet? Prandaj u kërkova miqve të mi besimtarë të luten për mua. Duhet ta zgjidh faturën edhe me të. Shpresoj ta takoj së shpejti. Në rrugë? Por jo, këto janë gjëra që duhet të zgjidhen në fushë. Nuk urrej askënd, aq më pak Lukakun. Urrejtja është një ndjenjë sfiduese”./h.ll/albeu.com

 


Shtuar 1.12.2021 12:51