Ibrahimoviç për rastin me Azpilicueta: E bëra qëllimisht, nuk kam turp ta pranoj

Teksa Spanja siguroi kualifikimin në Kupën e Botës me një fitore 1-0 ndaj Suedisë, ndeshja u dëmtua nga një veprim i qëllimshëm  i Zlatan Ibrahimoviç ndaj Cesar Azpilicueta.

Sulmuesi enigmatik, përpara një goditjeje nga këndi në fazat e fundit të lojës, goditi brutalisht në pjesën e pasme të kapitenit të Chelsea, gjë që e pa atë të marrë një karton të verdhë dhe një ndalim pasues pas shqyrtimit të mëtejshëm.

Vetë Ibrahimovic që atëherë ka folur për incidentin, duke këmbëngulur se nuk është penduar dhe se e bëri këtë për të dërguar një mesazh.

“Ditën tjetër në kombëtare, i dhashë një goditje Azpilicueta. E bëra me qëllim”, tha ai për Guardian.

“Nuk kam turp ta them sepse ai i bëri një budallallëk lojtarit tim.

“Ishte një budallallëk, por unë do ta bëja përsëri për ta bërë atë të kuptojë: ‘Ti nuk duhet ta bësh këtë. Nuk ke guxim për ta bërë atë kundër meje. Por unë do t’ju tregoj se çfarë ndodh nëse ti ma bën mua.’ Prandaj e bëra”./h.ll/albeu.com


Shtuar 23.11.2021 16:15