“I dashur Rüdiger, që nga sot je pjesë e klubit të 14 Kupave Evropiane”, Perez: Lojtar që lë shpirtin në fushë

Në ambientet e “Santiago Bernabeu” u prezantua mbrojtësi gjerman Antonio Rudiger, teksa përpara mediave foli numri një i klubit, Florentino Perez, i cili theksoi se ish-lojtari i Chelsea ka bërë zgjedhjen e duhur, pasi me fanellën e Realit do të arrijë të korrë shumë suksese.

“Sot është një ditë e veçantë për të gjithë Real Madridin, plot emocione dhe entuziazëm sepse vjen një futbollist i mrekullueshëm që do të na ndihmojë të arrijmë objektivat tona”

Përmirësimi dhe forcimi i skuadrës është një sfidë e madhe. Këta lojtarë janë pjesë e legjendës së Madridit dhe futbollit.

Lojtarët janë, mbi të gjitha, madrilenistë të mëdhenj. Kjo transmetohet dhe tërheq lojtarët e mëdhenj. Sot erdhi në Madrid një nga futbollistët e mëdhenj, një nga futbollistët e mëdhenj. Sot mirëpresim Antonio Rüdiger.

I dashur Antonio, ti tani je pjesë e familjes së Real Madridit. Ke zgjedhur këtë mburojë për të përjetuar sukses dhe emocione në Santiago Bernabéu. Jemi të lumtur që të kemi, ti ke fituar gjithçka.

Në Chelsea dhe në Gjermani ju jeni një pikë referimi. Ju keni zgjedhur sfidën më të madhe të karrierës suaj. Ju do të filloni të shkruani historinë tuaj këtu. Gjërat që janë të vështira për t’u shpjeguar arrihen këtu. Do të kuptoni shumë shpejt se çfarë Madridi është, që është një mënyrë jetese”, ka theksuar Perez./albeu.com