I “çmenduri” Ibra këshillon Mbappe të kaloj në Madrid dhe Al-Khelaifin mos ta shesë

Zlatan Ibrahimovic dha një intervistë për Corriere della Sera në të cilën shqyrtoi çështje të ndryshme aktuale dhe jo vetëm.

Në një pikë të intervistës suedezi foli edhe për situatën e Kylian Mbappe te PSG, klub ku la gjurmë.

Sulmuesi i Milanit këshilloi francezin, i cili synon të dominojë futbollin në vitet e ardhshme.

“Është e vërtetë që e këshillov të largohej nga klubi. Mbappe ka nevojë për një mjedis më të strukturuar, si ai i Real Madridit. Por më pas i thashë presidentit të PSG-së që të mos e shesë atë” , përfundon Ibra. /albeu.com


Shtuar 1.12.2021 12:43