Humbja ndaj Mainz, Neuer: Nuk mund të luajmë në këtë mënyrë e të fitojmë ndeshjen

Portieri i Bayern Munchen, Manuel Neuer, ka reaguar pas humbjes së pësuar nga Mainz 05.

Bayernit iu pamundësua festimi i titullit të nëntë të Bundesligës pasi që Mainz arriti ti mposhtë ata.

Pas ndeshjes, Neuer nuk ishte i kënaqur, sidomos me paraqitjen e pjesës së parë.

“Nuk mundemi të mendojmë që të hyjmë në fushë në këtë mënyrë dhe të fitojmë ndeshjen”, tha ai.

“Skuadra nuk ishte e befasuar nga Mainz, sepse e dinim që ishin shumë të motivuar”, shtoi ai.

“Por, ne kemi menduar në një ndeshje ndryshe dhe në pjesën e parë kemi bërë paraqitje shumë të dobët”, përfundoi Manuel Neuer.


Shtuar 24.04.2021 19:47