HISTORIKE/ Vllaznia e femrave sfidon Juventusin në Champions League (FOTO LAJM)

Vllaznia e femrave arriti një sukses historike duke u kualifikuar n fazën e “Play-off” të Champions-it për femra pasi eliminoi Ferencvaros me penallti.

Ditën e sotme është hedhur shorti për raundin e dytë, teksa shkodranet do të luajnë me një nga skuadrat të të gjithë respektit, si Juventus.

Ndeshja e parë do të luhet më datë 31 gusht ose 1 shtator dhe e kthimit në datat 8 ose 9 shtator dhe fituesi do të sigurojë shumën e madhe të 400 mijë eurove.


Shtuar 22.08.2021 19:10