“Haaland më i miri në botë”, Rafa Yuste tregon nëse Barcelona do ndërhyjë në merkaton e janarit

CEO i Barçës, Rafa Yuste ka frenuar merkaton duke folur  këtë të Dielë për Mundo Deportivon.

Ai siguroi se nuk është i qartë në lidhje me nënshkrimin e askujt këtë dimër.

“Ne vijmë nga një situatë e një krize të madhe ekonomike, prandaj maturi,” tha ai.

I pyetur për Haaland ai tha:

“Unë nuk e shoh Haaland që tani. Nga tani në vitin e ardhshëm do të shohim se çfarë është situata dhe në çfarë mund të mbështetemi për nënshkrimet. Haaland është një nga më të mirët në botë, “shpjegoi ai.

Ai gjithashtu foli edhe për largimin e Messit:

“Unë e bëra atë të shihte situatën e klubit, por që kur ne ishim duke negociuar ne zbuluam se situata ekonomike nuk ishte e keqe por një dështim teknik. Tensioni është normal, tension pozitiv, natyrisht. Kur të dyja palët duan të vazhdojnë, por ju e shihni këtë për shumë arsye, në këtë rast për shkak të lojës të La Liga, nuk do të jetë e mundur dhe është e vështirë për palën tjetër të kuptojë, është normale që ka, “tha ai. /albeu.com/


Shtuar 10.10.2021 12:29