Haaland dëmtohet, nuk dihet se sa do mungojë

Ylli norvegjez u largua nga ekipi përpara ndeshjes me Luton Town për shkak të një lëndimi në këmbë. Sulmuesi 23 vjeçar kishte qenë gjithmonë i pranishëm në skuadrën e Manchester City në Ligën Premier këtë sezon.

Haaland ka nisur çdo ndeshje të ligës këtë sezon, duke shënuar 14 gola në 15 ndeshje. Megjithatë, Guardiola tani ka zbuluar se Haaland ka një lëndim në këmbë.

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola deklaroi: “Ai ka një shqetësim në këmbë dhe pas ndeshjes së fundit e ndjeu atë. Ai nuk mund të luajë. Nuk e di sa kohë është jashtë”.

“Javë pas jave, ditë pas dite, do të shohim se çfarë do të ndodhë”.

Manchester City ishte pa fitore në katër ndeshjet e fundit në ligë, por që triumfuan 2-1 ndaj Luton Town. /Albeu


Shtuar 10.12.2023 21:21