Guardiola ndëshkon padisiplinimin e Grealish dhe Foden

Trajneri i Manchester Cityt , Pep Guardiola ka thënë se i monitoron nga afër lojtarët e tij gjatë këtij sezoni festiv dhe se ata që nuk sillen siç duhet jashtë fushës do të përjashtohen.

Jack Grealish dhe Phil Foden luajtën të dy fitoren 7-0 të Cityt në Leeds United në mesjavë, por të dy ishin zëvendësues në një fitore 4-0 ndaj Newcastle United  dhe Guardiola tha se vendimi për t’u larguar nga ata nuk ishte për të mbajtur gjakftohtësinë ndaj skuadrës.

Gazeta Telegraph ka publikuar një foto të të dyve nga Anglia në një natë jashtë pas ndeshjes së Leeds. “Jo, i lashë jashtë për rotacion”, tha Guardiola. “Vendosa për këtë ekip sepse ata e meritonin të luanin… dhe jo të tjerët”.

“Në Krishtlindje i kushtoj shumë vëmendje sjelljes brenda dhe jashtë fushës. Dhe kur nuk është e përshtatshme jashtë fushës, ata nuk do të luajnë. Ne duhet të jemi të përqendruar gjatë gjithë kohës për shkak të shpërqendrimeve rreth kohës së Krishtlindjes dhe gjithçka që ndodh”, tha ai. /albeu.com


Shtuar 21.12.2021 09:25