Goli fantastik i Correa bëhet viral (VIDEO)

Angel Correa shënoi një gol spektakolar nga gjysma e mesfushës gjatë ndeshjes vendimtare në La Liga mes Atletico Madridit dhe Villarrealit.

Me vetëm gjashtë pikë që ndajnë të tretin dhe të dhjetin në ligë, Atleti dhe Villarrea, të vendosura në mes, e dinin se nuk mund të përballonin të humbnin asnjë pikë.

Dhe Correa lehtësoi nervat e vizitorëve menjëherë me një goditje mahnitëse nga 50 metra.

Sulmuesi argjentinas, ndërpreu një pasim të dobët, anash nga Dani Parejo në vijën e pasme të Villarrealit.

Correa nxori topin nga këmbët, ngriti kokën dhe e kapi Geronimo Rulli jashtë vijës së tij.

Ylli i Atletico Madrid nuk ngurroi pasi goditi topin në kokën e portierit të bllokuar të Villarreal dhe në pjesën e pasme të rrjetës./ h.ll/albeu.com


Shtuar 10.01.2022 09:47