Golat në Euro 2020, Juventusi kryeson renditjen

Juventusi ka shkëlqyer në Europian. Në fakt, Juve është klubi me më shumë gola të shënuar në Europian.

Siç bëhet e ditur nga “Gazzetta dello Sport” , renditja golashënuesve kryesohet nga Cristiano Ronaldo me pesë gola, i ndjekur nga Morata me tre, Chiesa me dy dhe Ramsey me një gol për një total prej 11 gola përpara Manchester City, Inter dhe Liverpool me tetë dhe Atalanta me shtatë.


Shtuar 11.07.2021 13:36