Giroud do largohet në verë, Milani gjen zëvendësuesin e francezit te PSG

Me largimin e Olivier Giroud në Los Angeles FC në MLS, Milani është në kërkim të një zëvendësuesi të përshtatshëm për sulmuesin francez.

Ndër opsionet e shqyrtuara, klubi Rossoner po shikon nga afër Goncalo Ramos, por ka një pengesë financiare që duhet kapërcyer me ndihmën e Paris Saint-Germain.

Sulmuesi francez ka nënshkruar me skuadrën amerikane dhe Milani qysh tani ka filluar të mendojë për zëvendësuesin e tij.

Goncalo Ramos, ka dëshmuar vlerën e tij në Paris Saint-Germain që nga nënshkrimi në janar, duke kontribuar me nëntë gola në 30 paraqitje këtë sezon.

Megjithatë, kostoja e lartë e transferimit të tij, të paktën 50 milionë euro dhe paga e tij është jashtë mundësive buxhetore të Milanit.

Pavarësisht kësaj pengese financiare, Milani mund të konsiderojë një opsion interesant: një huazim me një opsion për të blerë. Nëse PSG do të ishte e gatshme të negocionte këtë lloj marrëveshjeje, kjo mund ta bënte transferimin e Ramos në San Siro më të realizueshëm për klubin italian.

Krahas konsideratave financiare, Ramos ka kaluar edhe një periudhë të vështirë në jetën e tij, pasi u shtrua në spital për shkak të një infeksioni në zorrën e trashë që e la të dobësuar fizikisht.

Megjithatë, sulmuesi është rikthyer në gjendje fizike dhe e paraqet veten si një opsion emocionues për Milanin, pasi ata kërkojnë të forcojnë linjën e tyre sulmuese. /Telegrafi/


Shtuar 1.04.2024 16:20