Gigi Donnarumma fituesi i “Yashin Trophy”

Gigi Donnarumma është fituesi i “Yashin Trophy”, si portieri më i mirë i vitit.

“Faleminderit familjes time, të dashurës sime dhe të gjithë njerëzve që e kanë bërë të mundur këtë çmim, ” ishin fjalët gardianit italian.

Ederson, Edoaurd Mendy, Manuel Neuer dhe Jan Oblak ishin finalistët e tjerë për çmimin e portierit më të mirë. /albeu.com

 

 


Shtuar 29.11.2021 21:36