Gati kalimi në Premier League, Man United arrin marrëveshjen me yllin e Dortmundit

Manchester United është shumë pranë marrëveshjes me objektivin e saj prej më shumë se një viti. Fjala është për Jadon Sancho, lojtarin e talentuar të Borussia Dortmund.

Britaniku ka gjetur marrëveshjen personale me “Djajtë e Kuq”, por tashmë klubi nga Manchesteri duhet të mendojë edhe për të bindur gjermanët e Dortmund. Verdhezinjtë pretendojnë një shumë të majme për lojtarin e tyre, megjithatë sezoni me ulje dhe ngritje nga Sancho, ka ndikuar edhe në çmimin e tij.

Nëse gjithçka mbyllet me sukses, atëherë Sancho do të rikthehej në Premier League ku më parë është aktivizuar në radhët e Manchester City-t.


Shtuar 31.05.2021 15:55