Futbollin e kanë qejf edhe kafshët, momenti kur dreri i egër shënon gol dhe hidhet përpjetë nga gëzimi (VIDEO)

Futbolli është sporti më i dashur në botë dhe kjo nuk ka dyshime. I ndjekur nga të gjithë moshat dhe gjinitë, futbolli ka marrë dimesione të frikshme.

Duket se kjo nuk është një lojë që e kanë qejf edhe luajnë vetëm njerëzit, por edhe kafshët.

Shpesh kemi parë kafshë të ndryshme që lëvizin me topin, por pamjet e fundit nga një dre i egër janë te pabesueshme.

Me brirët e tij, dreri merr topin dhe gjuan në drejtim të portës duke shënuar gol.

Nuk përfundon me kaq, pasi shënon gol, ai feston si i çmendur duke u hedhur përpjetë./albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @thehilarious.ted