Fundi i çmendur në Katar-Algjeri pas 19 minutash shtesë, Kupa Arabe bëhet farsë

Ndodh shpesh të ndjekësh lojëra “të çmendura” në të cilat ndodh gjithçka.

Në këtë kategori hyn sigurisht edhe gjysmëfinalja e Kupës Arabe mes Katarit, vendit pritës dhe Algjerisë. Një sfidë fjalë për fjalë e pafund dhe e destinuar për të nxitur polemika të shumta, veçanërisht për një fund skandaloz.

Në fund ishin algjerianët ata që tani do të luajnë aktin e fundit të garës kundër Tunizisë, që mundi Egjiptin në gjysmëfinalen tjetër.


Shtuar 16.12.2021 20:06