Formacioni i mundshëm i Tottenhamit me Conten si trajner (FOTO LAJM)

Tottenhami ka arritur më në fund që të emërojë Antonio Conten si trajner.

Contes pa dyshim do t’i jetë dhënë garanci se ai do të jetë në gjendje të rifreskojë skuadrën e Tottenhamit në janar, por me dy muaj deri në hapjen e afatit të transferimeve, është përpiluar një formacion se si mund të luajë me lojtarët aktual.

Italiani ka disa lojtarë tashmë te Spurs dhe mund të qëndrojë besnik në skemat e tij si 3-4-3 ose 3-5-2.

Formacioni i mundshëm i Tottenhamit me Conten si trajner: Lloris, Dier, Sanchez, Romero, Doherty, Reguilon, Hojbjerg, Winks, Alli, Son, Kane. 

Tottenham line-up under Conte


Shtuar 2.11.2021 16:39