Formacionet zyrtare Milan-Spezia, kampionët kërkojnë vendin e dytë

Pas pak do të luhet sfida mes Milanit dhe Spezias në San Siro.

Kundërshtari i skuadrës së Piolit ësht i lehtë në letër pasi ndodhen në vendin e 16-të në tabelën e Serie A, por surprizave nuk i dihet asnjëherë.

Pioli ka vendosur sot që të lejë në stol Giroud dhe të nisi nga minuta e parë sulmuesin e tyre të ri, Origi i cili do të mbështetet nga Leao-Diaz-Messias.

Nëse Milan arrin të fitojë ndaj Spezias, do të pozicionoheshe në vendin e dytë me 29-të pikë, 6 më pak se kryesuesit që janë napolitanët e Spallettit./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:


Shtuar 5.11.2022 20:11