Formacionet zyrtare Man Utd-Crystal Palace, Rangnick debuton me “Djajtë”

Ralf Rangnick do të debutojë në stolin e Manchester united ditën e sotme në sfidën kundër Crystala Palace.

Ndeshja  do të zhvillohet në “Old Trafford” në orën 15:00.

Rangnick do të drejtojë djajtë deri në fund të sezonin, dhe për këtë ndeshja ka zgjedhur edhe 11-shen startuese.

Formacionet zyrtare:

Manchester United: De Gea, Dalot, Lindelof, Maguire, Telles,  Fred, McTominay,  Sancho, Bruno, Rashford,  Ronaldo.

Crystal Palace: Guaita, Clyne, Tomkins, Guehi, Mitchell, Kouyate, Schlupp, Gallagher, Ayew, Benteke, Zaha.  /h.ll/albeu.com