Formacionet zyrtare Francë-Kazakizstan

Më poshtë janë formacionet zyrtare Francë-Kazakistan, ndeshje e vlefshme për turin  e parafundit të fazës kualifikuese për Botërorin Katar 2022. Për francezët startojnë Rabiot dhe Theo Hernandez.

 

Formacionet zyrtare:

FRANCE (3-4-1-2): Lloris; Kounde, Upamecano, Lucas Hernandez; Coman, Rabiot, Kante, Theo Hernandez; Griezmann; Benzema, Mbappè.

KAZHAKISTAN
(5-3-2): Pokatillov; Bystrov, Yerlanov, Marockhin, Slip, Taikenov; Tapalov, Kuat, Zharynbetov; Aimbetov, Omyrtayev./h.ll/albeu.com


Shtuar 13.11.2021 19:34