Formacionet zyrtare Everton-Liverpool

Në orën 13:30, Everton do të ndeshet ndaj Liverpoolit, të cilët këta të fundit vijnë si miq në stadiumin e bluve.

Ekipi i Klopp është favorit në këtë derbi, por befasitë nuk mungojnë kurrë, sidomos në Premier League. Për Liverpoolin, treshja e sulmit do të jetë Salah-Nunez-Diaz, tre lojtarë të cilët janë tepër të rrezikshëm për çdo mbrojtje të kundërshtarëve.

Një vend titullari sot do të ketë dhe për talentin e ri të Liverpool, i cili shënoi dhe golin e fitores herën e fundit ndaj Neëcastle, Carvalho./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

Shtuar 3.09.2022 12:46