Formacionet zyrtare Bayern Munich-Plzen dhe Marseille-Sporting

Liga e Kampionve luan raundin e tretë në grupe, me Bajernin e Mynihut që zbret i pari në fushë për ditën e sotme, në duelin me Viktoria Plzen.

Gjermanët do të kërkojnë suksesin e tretë radhazi në grupin C.

Po në të njëjtën kohë në fushë zbret edhe Marseja, që do të presë në shtëpi Sportingun e Lisbonës. Portugezët ndodhen të parët në grupin D me pikë të plota, ndërsa francezët ende nuk kanë marrë asnjë pikë./ h.ll/albeu.com

Bayern-Plzen

Marseille-Sporting