Formacionet e mundshme Shqipëri-Itali, Broja dhe Uzuni në vijën e sulmit

Sot do të luhet sfida miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë, në stadiumin “Air Albania”, në orën 20:45.

Edhe pse një miqësore, tifozët shqiptarë kanë mbushur shkallët e stadiumit pasi të gjitha biletat janë shitur.

Edi Reja pritet të bëjë disa ndryshime në formacion, ku priten të aktivizohen Berisha, Ismajli, Kumbulla dhe Mihaj. Në krahë pritet të jetë Hysaj me Lenjanin, mesfushë Bare, Abrashi dhe Bajrami, ndërsa sulmi Broja dhe Uzuni.

Formacionet e mundshme Shqipëri-Itali:

Shqipëria: Berisha, Ismajli, Kumbulla, Mihaj, Hysaj, Lenjani, Bare, Abrashi, Bajrami, Uzuni, Broja.

Italia: Donnarumma, Scalvini, Bonuçi, Bastoni, Di Lorenzo, Verratti, Tonali, Dimarco, Zaniolo, Raspadori, Grifo./ h.ll/albeu.com

Shtuar 16.11.2022 10:43