Formacionet e mundshme: Me 9 mungesa, Koeman kërkon fitoren ndaj Bilbaos

E nisi mirë sezonin e ri t La Ligas me një fitore me rezultat 4-2 ndaj Real Sociedadit, por trajneri i Barcelonës Ronald Koeman do ta ketë një mision aspak të lehtë sonte ndaj Athletic Bilbaos në kuadër të xhiros së dytë të La Ligas.

“Katalanasit” luajnë si mysafir sonte me fillim nga ora 22:00 dhe kanë shumë mungesa në skuadër për këtë sfidë, përcjellë KosovaPress.

Trajneri holandez nuk do të mund të llogorisë në emra të rëndësishëm për këtë ndeshje si Aguero, Coutinho, Dembele, Fati, Mingueza, Pjanic, Umtiti, Ter Stegen dhe Waguer.

Këto janë formacionet e mundshme:

Athletic Bilbao: Agirrezabala; Lekue, Alvarez, Martinez, Balenziaga; Berenguer, D. Garcia, Vencedor, Muniain; Williams, R. Garcia

Barcelona: (4-3-3): Neto; Dest, Pique, Garcia, Alba; de Jong, Busquets, Pedri; Griezmann, Braithwaite, Depay


Shtuar 21.08.2021 16:45