Formacionet e mundshme, Juventus – Zenit (FOTO LAJM)

Sot luhet sfida në “Allianz Arena” midis Juventus dhe Zenit , ndeshje e vlefshme për grupet e Champions League.

Juventus ndodhet në vendin e parë me 9 pikë, ku dhe sot do të kërkojë të ruaj vendin dhe të krijojë distancë me vendin e dytë në të cilën ndodhet Chelsea me 6 pikë. Italianët kanë 3 mungesa për sfidën e sotme të cilët janë Kean, De Sciglio dhe Ramsey.

 

Zenit ndodhet në vendin e tretë me 3 pikë ku synimi i tyre është vetëm të afrohen me dyshen kryesuese të grupit./H.LL/albeu.com

Formacionet e mundshme: