Fjalët e Cristianos në ditëlindjen e djalit të tij që lënë të dhëna për të ardhmen e tij

Cristiano Ronaldo Jr mbush 12 vjeç këtë të premte, më 17 qershor, pothuajse pa e kuptuar dhe siç pritej, babai i tij donte të thoshte disa fjalë të këndshme për të parin nga fëmijët e tij dhe tek i cili ka të gjitha shpresat si pasardhësin e tij të denjë.

“Gëzuar ditëlindjen biri im! Sa shpejt ikën koha? A do të luajmë akoma bashkë?”, ka shkruar  portugezi në llogarinë e tij në Instagram së bashku me këtë fotografi të bukur duke udhëtuar në aeroplanin e tij privat.

Disa fjalë që shumëkush i ka interpretuar si një deklaratë të qartë qëllimesh nga Cristiano Ronaldo. Pavarësisht se tashmë është 37 vjeç, ai nga Madeira ruan një gjendje spektakolare të formës që do t’i lejonte të vazhdonte të luante edhe për disa vite.

Kështu, në një moment, ai mund të takohej me të voglin në fushë, siç dëshiron. Dhe është se “Junior” ka spikatur tashmë në ekipin e  Juventusit, fillimisht dhe tani edhe në atë të Manchester United.

Megjithatë, dëshira e vërtetë e portugezit është që djali i tij të jetë njeriu i mirë që është sot: “Më e rëndësishmja është që të vazhdosh të jesh djali që je, me zemër të madhe. Babi të do shumë”, përfundoi mesazhi i CR7. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)