“Fitorja jonë e 14 në Champions do të jetë hakmarrja më e madhe për të festuar para shtëpisë së Mbappe”

Kylian Mbappe duket se po merr shumë kohë për të vendosur nëse dëshiron të largohet nga PSG dhe t’i bashkohet Madridit.

Sipas Fabrizio Romano, Mbappe kërkoi më shumë kohë për të menduar, pavarësisht se në fakt ishte dakord me Madridin.

Fansat në Twitter po bëhen të paduruar.

Këtu janë disa komente:

Rap Rhymes: Cristiano Ronaldo nuk u mendua dy herë përpara se të bashkohej me Madridin. Dhe Mbappe duhet të mendojë 100 herë përpara se të marrë një vendim. Madridi nuk do të gjejë kurrë një lojtar tjetër si Cristiano Ronaldo”.

Mark Goldbridge: Mbappe nuk është serioz për të qenë i madh. Ronaldo kaloi nga Lisbona te United dhe më pas në Madrid për të siguruar madhështinë. Mbappe fshihet në ligën franceze duke luajtur futboll të lehtë për para”.

Camavinga Zone: “Nëse Mbappe qëndron në PSG, fitorja jonë e 14-të e Ligës së Kampionëve në Paris do të jetë hakmarrja më e madhe pasi tifozët tanë shkojnë për të festuar para shtëpisë së Mbappe”. /albeu.com/

Shtuar 20.05.2022 17:02