Fitoi “Topin e Artë” të 7-të, këto janë fjalët e Leo Messit

Leo Messi ka fituar “Topin e Artë 2021” duke koleksionuar kështu të shtatin në karrierën e tij, si askush më parë.

Argjentinasi la pas në këtë garë  sulmuesin polak të Bayerni, Robert Leëandoëskin dhe mesfushorin e Chelsea, Jorginho.

Pas fitimit të trofeut, Messi u shpreh: “Është e mrekullueshme të jesh sërish këtu. Dy vjet më parë nuk e dija se çfarë mund të ndodhte dhe përsëri më duhet të jem këtu. Sot duhet të jem në Paris, jam shumë i lumtur. Unë me të vërtetë dua të vazhdoj të luftoj për sfida të reja. Nuk e di sa më ka mbetur, por shpresoj të jetë shumë sepse e dua futbollin. Falënderoj të gjithë bashkëlojtarët e mi nga Barça, PSG dhe Argjentina. Diçka më mungonte dhe këtë vit ishte e kundërta. Unë arrita të arrij ëndrrën që doja aq shumë dhe ky çmim është arsyeja pse ne bëmë Copa América. Është një natë e veçantë për mua. Është një nder të luftosh me Lewandowskin, ju ishit fitues i Topit të Artë vitin e kaluar dhe France Football duhet t’jua japë atë. Ti ishe thjesht një fitues, duhet ta kishe edhe në shtëpi”. /albeu.com


Shtuar 29.11.2021 22:06