Fitoi Copa del Rey, vjen reagimi epik i trajnerit të Real Sociedatit

Real Sociedad triumfoi në finale të Copa del Rey ndaj Athletico Bilbaos.

Real Sociedad ngriti trofeun e Copa del Rey pas plot 34 vitesh “thatësire” në klubin bask.

Pas ndeshjes, trajneri i Real Sociedad, Imanol Alguacil duke folur në konferencën për shtyp ndaloi dhe kërkoi falje paraprakisht për veprimin.

“Po bëhem nga një trajner profesional në një amator”, tha ai.

Më pas Alguacil veshi një fanellë të klubit dhe një shall, ku filloi të bërtasë dhe të falënderojë të gjithë klubin dhe njerëzit që e ndihmuan.

Ajo çka ra në sy ishte euforia e trajnerit, që në fakt e bëri paksa të çuditshëm këtë aspekt.

Më poshtë mund të shihni momentin epik të trajnerit./

Shtuar 4.04.2021 11:04