Fiorentina kërkon me huazim yllin e Tottenham, anglezët janë të gatshëm vetëm ta shesin

Fiorentina ka disa kohë që studion pistën e mundshme që të çon në transferimin në formë huazimi të argjentinasit Lo Celso.

Sipas “Corriere dello Sport”, ka disa ditë që kontaktet janë ndërprerë. Tottenham e vlerëson mesfushorin rreth 20 milionë euro dhe klubi nuk dëshiron ta lëshoje me huazim.

Nuk dihet ende se si do të reagojë tani Fiorentina, pasi tashmë i është rikthyer çështjes së Nedim Bajramit të Empolit./ h.ll/albeu.com

Shtuar 26.07.2022 15:37