Finalja e Superkupës së Spanjës, Real Madrid- Athletic Bilbao: Formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet finalja e Superkupës të Spanjës mes Athletic Bilbao dhe Real Madrid.

“Los Blancos” prekën finalen duke eliminuar Barcelonën, derisa Bilbao me përmbysje triumfoi ndaj Atletico Madridit.

Tani, formacionet zyrtare të zgjedhura për këtë finale janë bërë publike.

Athletic Club: Simon; De Marcos, Yeray, Martinez, Balenziaga; Berenguer, D.Garcia, Zarraga, Muniain; Sancet, Williams.

Real Madrid: Courtois; Mendy, Alaba, Militao, Vazquez; Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Vinicius, Benzema./albeu.com

Shtuar 16.01.2022 18:08