“Figo është bir bushtre, sikurse Rauli”, vazhdojnë të dalin përgjime nga fjalët e Perez (VIDEO)

Sulmi i medias El Confidencial në marrëdhëniet e Florentino Perez me figurat kryesore nga historia e Real Madrid ka vazhduar këtë të premte, me Diario Sport që raporton se audiot e reja kanë dalë në sipërfaqe, ku janë transmetuar mendimet e ashpra të Florentino për Luis Figon dhe Gutit, nga vitet 2006 dhe 2012.

Kampi i Real Madridit ka përjetuar një lëkundje në ditët e fundit, pasi disa përgjime të transkriptuara kanë dalë tashmë në publik, ku figura kryesore është presidenti Perez, i cili kishte ofenduar me lloj-lloj emrash dhe shprehjesh disa nga legjendat më të mëdhenj të klubit.

Të fundit që kanë dalë, apostrofojnë emrat e portugezit, Figo dhe spanjollit Guti.

“Figo është ai që ngriti zhveshtoren. Ai është një bir bushtre, sikurse Rauli. Dy më të këqijtë janë Figo dhe Raul”, citohet të ketë thënë Florentino.

Florentino gjithashtu nuk e la pa e ofenduar as Gutit. “Ai është një dhi”, tha ai, një fyerje e zakonshme spanjolle.

“Armiku i tij më i keq është ai vetë. Ai po përdoret nga Cadena Ser sepse ata duan të punësojnë një budalla (idiot), dhe ai është një i tillë. Dhe Cope do ta lërë të varur, ai nuk do të shkojë”.

Figo u bashkua me Real Madridin në një lëvizje shumë të diskutueshme nga Barcelona në vitin 2000, duke shkaktuar incidentin e famshëm të kokës së derrit. Ai kishte kaluar pesë vjet te Barcelona, ​​pasi ishte bashkuar nga Sporting Lisbona, ku kishte kaluar gjashtë vjet.

Ai kaloi pesë sezone në Santiago Bernabeu përpara se të transferohej në Itali për t’u bashkuar me Interin, duke dalë në pension në vitin 2009. Ai gjithashtu bëri 127 paraqitje për vendlindjen e tij Portugalinë.

Guti ishte një produkt i të rinjve të Madridit, duke hyrë në ekipin e parë në moshën 19-vjeçare në vitin 1995.

Ai do të vazhdonte të kalonte 15 sezone në ekipin e parë të Realit, duke bërë 387 paraqitje dhe duke shënuar 46 gola, para se të nisej për në Turqi te Besiktasi në vitin 2010. Ai doli në pension në vitin 2011, pasi kishte bërë vetëm 13 paraqitje për kombëtaren La Roja.  /telegrafi/


Shtuar 16.07.2021 16:34

Tags: , ,