“Ferri” i Benjamin Mendy, transferohet në një nga burgjet më të ashpra në Angli

Benjamin Mendy, futbollisti francez i Manchester City-t , ka jetuar një makth të vërtetë që kur hyri në burg shtatorin e kaluar, i akuzuar për shtatë akuza për përdhunim . Mbrojtësi është transferuar nga burgu në të cilin ishte në Liverpool në burgun HMP në Manchester , i njohur zakonisht si Strangeways .

Autoritetet e burgut në Mbretërinë e Bashkuar kanë autorizuar transferimin e futbollistit në një burg të sigurisë maksimale pasi kishin frikë për sigurinë dhe integritetin fizik të një Mendy i cili ka kaluar Krishtlindjet në një nga burgjet më të ashpra në vend , ku u transferua më 23 dhjetor të kaluar.

Me lojtarin ‘citizens’ është transferuar edhe Louis Saha Matturie , i akuzuari tjetër për shtatë akuzat për përdhunim me Mendy. r.t/albeu.com


Shtuar 5.01.2022 11:57