Ferran Torres ka mbërritur në Barcelonë

Pak pas orës nëntë të mëngjesit, Ferran Torres mbërriti në spitalin e Barcelonës për të kaluar pjesën e parë të ekzaminimit mjekësor para nënshkrimit të tij me Barcelonën, të cilin klubi pritet ta zyrtarizojë gjatë gjithë paradites.

Lojtari spanjoll do t’i nënshtrohet një kontrolli të gjerë mjekësor gjatë gjithë mëngjesit për të vlerësuar gjendjen e dëmtimit që ka pësuar prej tre muajsh kur frakturoi këmbën në një ndeshje të Ligës së Kombeve me Kombëtaren spanjolle.

Pas njohjes së parë në Spital, Ferran do të shkojë në Ciutat Esportiva de Sant Joan Despí, ku do të përfundojnë analizat.

Në rast se nuk ka probleme, nënshkrimi do të shpallet zyrtarisht dhe gjithçka është gati në klub në mënyrë që të prezantohet nesër, e martë.

Lojtari i Valencias, megjithatë, pret që Barcelona të lëshojë një masë pagash, qoftë duke shitur një lojtar në merkaton e dimrit ose duke negociuar një kontratë si ajo e Dembélé-s në rënie, në mënyrë që të regjistrohet në La Liga si futbollist i ri i skuadrës së blaugranës./ h.ll/albeu.com


Shtuar 27.12.2021 09:58