Everton vendos të nxjerrë në merkato portierin Pickford

 

Everton dëshiron të shesë Pickford për 35 milionë euro dhe Tottenham do të jetë i interesuar .

Portieri titullar i skuadrës angleze është pasuria më e madhe e klubit të Liverpoolit, ndaj drejtuesit e Goodison Park i kanë dhënë atij posterin e transferueshëm.

Tottenham e pëlqen portierin, edhe pse operacioni do të ishte i shtrenjtë, pasi paga e tij është më e larta në skuadër. /albeu.com


Shtuar 5.12.2021 16:34